OGŁOSZENIA

Rada Rodziców numer konta: 67845000050000000026710001

 

NOWOŚCI

Nowe zdjęcia w galerii - JASEŁKA

Poniżej zamieszczony został podręcznik dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych:

Kontakt

os. Władysława Łokietka 10
32-340 Wolbrom

tel. 32 706 54 60
e-mail: sekretariat@zsp.wolbrom.pl

 

ul. Mariacka 28
32-340 Wolbrom

tel. 32 6441069


ZSP strona wwwBył u nas Mikołaj!

   sobota, 09 grudnia 2017 18:13

Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panował u nas szczególny klimat. Wszyscy, czy młodzież czy to dorośli czekają na ten dzień z niecierpliwością. Mogliśmy choć przez chwilę oderwać się od zajęć szkolnych i przenieść się w inny świat... Zgodnie z tradycją gościliśmy świętego Mikołaja wraz z towarzyszącymi mu reniferami, aniołkami, śnieżynkami, królami. Odwiedzał każdą klasę, z workiem pełnym słodkości, co uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły przyjęli entuzjastycznie. Było dużo radości i uśmiechów, zabaw i tańców i oczywiście tradycyjnych pytań: "Czy byłeś grzeczny w tym roku?". „Mikołajowe" czapki i rogi renifera przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej.

Więcej…
 

Andrzejki - to była świetna zabawa!

   czwartek, 07 grudnia 2017 21:57

Nadeszła długo oczekiwana środa 29 listopada i mogliśmy nareszcie udać się z wizytą do Przedszkola Publicznego nr 1 oraz 6-latków w Szkole Podstawowej nr 1. Długo przygotowywaliśmy się na ten dzień. Pięćdziesięciu uczniów klas 2 i 3 oddziałów gimnazjalnych oraz klas 7 Szkoły Podstawowej wyruszyło w barwnym korowodzie postaci z bajek na Andrzejki do przedszkolaków. Opiekunami uczniów były panie Sylwia Wójcik i Małgorzata Krężel.

Więcej…
 

Godzina Kodowania

   poniedziałek, 04 grudnia 2017 15:18

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.

Więcej...

 

Finał konkursu historycznego

   środa, 22 listopada 2017 09:05

21 listopada 2017r. w Zespole Szkół w Dłużcu odbył się uroczysty finał Konkursu historyczno-literacko-plastycznego zorganizowanego z okazji upamiętnienia bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się oczywiście  uczniowie naszej szkoły, którzy odebrali gratulacje i nagrody.

Więcej…
 

Lekcja patriotyzmu – apel z okazji Święta Niepodległości

   sobota, 11 listopada 2017 13:31

„Opowiedz nam, moja ojczyzno
Jak matka dzieciom ciekawym,
O latach znaczonych blizną
Na wiekach chwały i sławy.
Matczynej ucz nas miłości
Jak ojciec w życie wprowadzaj,
Nie żałuj serdecznej troski
Za trudy szczodrze nagradzaj.
Wytłumacz nam, tak jak umiesz
Skąd czerwień i biel sztandarów.
Niech ludzie żyją w dumie,
Że taki wydał ich naród.”

Odzyskanie przez Polskę niepodległości było najważniejszą sprawą dla narodu polskiego, który od ponad 123 lat znajdował się pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Rozbiory i utrata własnej państwowości nie załamały jednak narodu polskiego, w którym przetrwała wola istnienia i uparte dążenie do odzyskania niepodległości.

Więcej…
 

„POMAGAĆ KAŻDY MOŻE…” - warsztaty z SumiRiko Poland

   sobota, 11 listopada 2017 13:20

W dniu 3 listopada 2017 roku 20 - osobowa grupa szkolnych wolontariuszy, zaangażowanych w działania o charakterze prospołecznym, wzięła udział w warsztatach zorganizowanych na terenie naszej szkoły przez firmę SumiRiko Poland pt. „MŁODZI AKTYWNI – wolontariat, działalność społeczna” w ramach projektu „Potrzebujesz mnie – więc jestem”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 13
You are here: