OGŁOSZENIA

Rada Rodziców numer konta: 67845000050000000026710001

 

NOWOŚCI

Nowe zdjęcia w galerii - JASEŁKA

Poniżej zamieszczony został podręcznik dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych:

Kontakt

os. Władysława Łokietka 10
32-340 Wolbrom

tel. 32 706 54 60
e-mail: sekretariat@zsp.wolbrom.pl

 

ul. Mariacka 28
32-340 Wolbrom

tel. 32 6441069


ZSP strona wwwMikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 13 grudnia 2016 17:32

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia odbył się w Gimnazjum Nr 4 Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego z udziałem uczniów naszej szkoły, którego celem była popularyzacja tenisa stołowego jako jednej z form aktywności fizycznej.

Do rywalizacji przystąpili reprezentanci poszczególnych klas , którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji rozgrywanych na lekcjach wychowania fizycznego. Turniej ten prowadzony był zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców – łącznie startowało  61 uczniów. Po uprzednim losowaniu przystąpiliśmy do niezwykle zaciętej rywalizacji, która rozgrywana była systemem „ do dwóch przegranych „ co w przypadku niezbyt szczęśliwego losowania a w konsekwencji przegrania pierwszego meczu dawała jeszcze jedną szansę na osiągnięcie wysokiego miejsca w turnieju ( maksymalnie drugiego ). Prowadzenie rozgrywek tym systemem wymagało od nauczycieli wychowania fizycznego i uczniów naszej szkoły dobrej organizacji (rozegrano ponad 100 meczy ) oraz czuwania nad prowadzeniem gry w myśl zasady fair play.
Największych emocji dostarczyły nam mecze półfinałowe i finałowe, gdyż to one decydowały o końcowej klasyfikacji, która przedstawia się następująco:
- wśród dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła uczennica Karolina Palacz, drugie miejsce zajęła Zuzanna Ptasińska, a trzecie miejsce Kinga Kowalska i Anna Grabowska.
- natomiast w kategorii chłopców pierwsze miejsce wywalczył Dawid Rydzyk, drugie miejsce Kacper Dziubdziela, trzecie miejsce Mateusz Palacz i Rafał Nawrot.
Jak po każdej tego typu imprezie nadszedł czas podsumowania i wręczenia nagród.
Podczas uroczystości wręczania nagród i dyplomów dyrektor szkoły mgr Henryk Pasich podziękował wszystkim którzy przyczynili się do organizacji zawodów, a w szczególności uczniom za zaangażowanie i sportową rywalizację oraz zwycięzcom, którym wręczając puchary życzył dalszych sukcesów sportowych. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary, a każdy uczestnik dyplom.
Za pomoc w organizacji turnieju chcielibyśmy podziękować:
Dyrektorowi mgr Henrykowi Pasichowi, nauczycielom wychowania fizycznego mgr Anna Adamek, mgr Radosław Koterba, mgr Przemysław Kadula, mgr Anita Gajowiec oraz radzie rodziców, bez której nie byłoby możliwości rozegrania tego turnieju, jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia w grudniu.

Ze sportowym pozdrowieniem PRZEMYSŁAW KADULA

Poprawiony: wtorek, 13 grudnia 2016 17:46
 
You are here: