OGŁOSZENIA

Rada Rodziców numer konta: 67845000050000000026710001

 

NOWOŚCI

Nowe zdjęcia w galerii - JASEŁKA

Poniżej zamieszczony został podręcznik dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych:

Kontakt

os. Władysława Łokietka 10
32-340 Wolbrom

tel. 32 706 54 60
e-mail: sekretariat@zsp.wolbrom.pl

 

ul. Mariacka 28
32-340 Wolbrom

tel. 32 6441069


ZSP strona wwwKolejne sukcesy naszych uczniów

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    wtorek, 06 lutego 2018 20:59

16 stycznia obchodziliśmy  Dzień Patrona Liceum Ogólnokształcącego w Wolbromiu. Od 13 października 1963 r. jest nim Romuald Traugutt. W tym roku przypada więc 55 rocznica nadania wolbromskiemu Liceum imienia ostatniego dyktatora powstania styczniowego. Dlaczego dzień Patrona przypada na 16 stycznia? To właśnie w tym dniu w 1826 roku urodził się Romuald Traugutt.

By uświetnić ten dzień Liceum przy współpracy z Domem Kultury w Wolbromiu zorganizowało grę historyczną pt. Romuald Traugutt bohater narodowy oraz patron Liceum Ogólnokształcącego w Wolbromiu. Do udziału w grze zaproszono zaprzyjaźnione szkoły podstawowe i gimnazja z terenu miasta i gminy Wolbrom, w tym naszą szkołę. Po omówieniu zasad gry rozpoczęła się rywalizacja, podczas której drużyny zmagały się z różnymi zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę,  kreatywność, spostrzegawczość oraz sprawność fizyczną. Przydała się znajomość faktów z powstania styczniowego i historii wolbromskiej szkoły, umiejętność rozszyfrowywania wiadomości, a także znajomość zasad musztry. Gracze musieli również stworzyć tzw. żywy obraz inspirując się dziełem Artura Grottgera „Pożegnanie powstańca”.  Niemałym zaskoczeniem, i jak się również okazało atrakcją dla uczestników gry było selfie z dyrektorem szkoły. Po zakończonych zmaganiach i poczęstunku licealiści zaprezentowali zaproszonym gościom oczekującym na wyniki, etiudę w stylu manekin challenge nawiązującą do obrazu Artura Grottgera Kucie kos.
Po podsumowaniu zdobytych przez drużyny punktów okazało się, że oba nasze zespoły znalazły się na podium! Ostateczna klasyfikacja gry była następująca:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Dłużcu
II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu w składzie: Patrycja Pałka, Gabriela Rogalska, Natalia Pasich, Natalia Konieczna; opiekun p. A. Płowiec
III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu –  w składzie: Aleksandra Paulewicz, Aleksandra Rotter, Aleksandra Gomułka, Julia Strzałka; opiekun p. A. Żak

Gratulujemy wszystkim uczestnikom gry, a przede wszystkim naszym reprezentantom!

Poprawiony: wtorek, 06 lutego 2018 21:05
 
You are here: