OGŁOSZENIA

Rada Rodziców numer konta: 67845000050000000026710001

 

NOWOŚCI

Nowe zdjęcia w galerii - JASEŁKA

Poniżej zamieszczony został podręcznik dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych:

Kontakt

os. Władysława Łokietka 10
32-340 Wolbrom

tel. 32 706 54 60
e-mail: sekretariat@zsp.wolbrom.pl

 

ul. Mariacka 28
32-340 Wolbrom

tel. 32 6441069


ZSP strona www„Ekologia nie gryzie” – grant przyznany, więc działamy!!!

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    czwartek, 14 marca 2019 20:35

Projekt o nazwie „Ekologia nie gryzie” jest realizowany na terenie naszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w ramach programu grantowego SumiRiko Poland „Razem zmieniamy świat”. Jego pomysłodawczyniami i realizatorkami są uczennice klasy 3a Gimnazjum, a dokładnie Natalia Sajdak, Klaudia Szczepara, Magdalena Pypno i Nikola Habryn, działające pod opieką koordynatora, pani Anny Stasiek. Program grantowy porusza problematykę 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, dotyczących ekologicznego spojrzenia na środowisko. Nasze uczennice tak zaprezentowały swój pomysł:

 

Celem naszego projektu jest  pokazanie, że „Ekologia nie gryzie”. W książce, którą zamierzamy wydać na papierze ekologicznym, poruszymy tematy bliskie każdemu z nas – mniejsze spożycie mięsa, ograniczenie produkcji śmieci czy dbanie o czystość swojego otoczenia w życiu codziennym, bazując na wzorcach zrównoważonej konsumpcji i produkcji. Kolejne rozdziały poświecimy wegetariańskiemu odżywianiu, ekologicznym akcjom społecznym, oszczędzaniu wody i ogólnie pojętej odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji.
Temat ten jest dla nas bardzo ważny, ponieważ przy niewielkim nakładzie pracy każdy z nas jest w stanie, choćby w małej części, zadbać o przyszłość planety. Jeśli zaprezentujemy istotne wiadomości w przystępnej formie, wierzymy, że nasi rówieśnicy zmienią swoje podejście i zaczną już dziś dostrzegać rzeczy istotne, zamienią obojętność w czyny, bo od małych rzeczy zaczyna się coś wielkiego i wspólnego.
Rezultatem projektu będzie więc książka, zawierająca rady jak pomóc planecie, zachęcając przede wszystkim młodzież do odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji. Prezentacja naszego dzieła odbędzie się podczas wernisażu w kwietniu.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dziewczyn udało nam się pozyskać grant w wysokości 2000 zł. Zgodnie z zapowiedzią praca idzie pełną parą i już wkrótce będziemy mogli podziwiać jej efekty. Uczennice nie szczędzą czasu, aby rezultat był wręcz idealny. Niedługo swoje zadanie zacznie spełniać drukarnia, a o wernisażu poinformujemy już trzymając książkę w rękach. Z pewnością będziemy chcieli się spotkać w pierwszej połowie kwietnia. Wtedy samodzielnie ocenicie pracę wolontariuszek.

Koordynator projektu: Anna Stasiek

Poprawiony: czwartek, 14 marca 2019 20:43
 
You are here: