OGŁOSZENIA

Rada Rodziców numer konta: 67845000050000000026710001

 

NOWOŚCI

Nowe zdjęcia w galerii - JASEŁKA

Poniżej zamieszczony został podręcznik dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych:

Kontakt

os. Władysława Łokietka 10
32-340 Wolbrom

tel. 32 706 54 60
e-mail: sekretariat@zsp.wolbrom.pl

 

ul. Mariacka 28
32-340 Wolbrom

tel. 32 6441069


ZSP strona wwwO projekcje "Szacun"

PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator    środa, 04 września 2019 17:07

Głównym celem projektu „Szacun!” jest kształtowanie w uczniu szacunku do rodziców, innych kultur oraz środowiska, poprzez szeroko zakrojone akcje społeczne i ekologiczne, które zaangażują rodziny, jak również społeczność szkolną i lokalną. Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom włączy się w działania ekologiczne, wspierając m.in. Akcję Sprzątania Świata, zapewniając rośliny do akcji sadzenia drzew i kwiatów. Ponadto prowadzone będą bezpłatne zajęcia z języka angielskiego z naciskiem na komunikację oraz przygotowanie kulturowe przed wyjazdem na mobilność.

Chcielibyśmy, aby dzięki naszym działaniom wzrosła świadomość ekologiczna mieszkańców miasta, a także aby młodzi ludzie odnaleźli zagubione wartości, uświadomili sobie i innym, że warto uśmiechnąć się do drugiego człowieka, powiedzieć mu miłe słowo, przesłać ciepłe spojrzenie. Będą dzielić się pozytywną energią., bo jak twierdziła Matka Teresa z Kalkuty „życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich działanie jest naprawdę wielkie”.
W ramach projektu odbędą się dwa zagraniczne wyjazdy 40 uczniów klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu, którzy zostaną zakwalifikowani do projektu zgodnie z kryteriami Regulaminu Rekrutacji. Młodzież będzie miała możliwość wyjechać na tydzień na Węgry, do Domászék (partnerska miejscowość Wolbromia) oraz do Kordoby w Hiszpanii (nowy partner zagraniczny szkoły, poznany podczas mobilności nauczycielki języka polskiego, Małgorzaty Krężel, w ramach projektu Erasmus +).
Podczas mobilności na Węgrzech i Hiszpanii uczniowie będą realizować szereg projektów i akcji związanych z szacunkiem i ekologią, przeprowadzą wiele obserwacji, eksperymentów w szkole i w terenie, czego efektem finalnym będą: ulotki, broszury, prezentacje, fotografie czy gadżety z surowców wtórnych.
Celem wyjazdów zagranicznych uczniów będzie wzmocnienie kompetencji kluczowych w tym m.in.: nauka języków obcych, rozwijanie umiejętności uczenia się, nabycie nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego. Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju kompetencji kluczowych uczniów czyli budowania porozumienia pomiędzy uczniami z różnych krajów Unii Europejskiej oraz wzmocnienia współpracy z zagranicznymi partnerami naszej szkoły.

Koordynatorka
Jolanta Haberka

 
You are here: